Достапни линкови

Обама: најлошото во рецесијата помина


Претседателот Барак Обама изрази уверување дека рецесијата што ја погоди американската економијата почнува да се движи кон постабилен пораст откако статистиката покажа дека само во март во земјата биле отворени околу 162 илјади работни места. Тоа е најголем пораст на вработеноста во изминативе 3 години. Оценувајќи дека овие податоци покажуваат оти најлошото поминало, Обама предупреди дека ќе биде потребно уште време пред американаста економија и целосно да заздрави.
XS
SM
MD
LG