Достапни линкови

Карзаи ги објаснува своите коментари за изборите во Авганистан


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи и телефонирал на американската државна секретарка Хилари Клинтон во обид да ги поправи односите по неговите коментари дека меѓународната заедница била вклучена во фалсификувањето на изборите во Авганистан. Стејт департментот соопшти дека Карзаи ги објаснил неговите коментари и се заблагодарил за придонесот и пожртвуваноста на меѓународната заедница во Авганистан.
XS
SM
MD
LG