Достапни линкови

Во март во САД 162.000 нови вработувања


Во Соединетите Држави во март имало 162 илјади нови вработувања, што е најмногу од почетокот на рецесијата пред повеќе од две години. Меѓутоа, стапката на невработеност останала на нивото од 9,7 насто, е соопштено денеска во Вашингтон.

XS
SM
MD
LG