Достапни линкови

Мнозинството грци сметаат дека анти-кризните мерки се нефер


Три четвртини од грците сметаат дека владиниот план за намалување на буџетскиот дефицит е социјално нефер, покажуваат резултатите од истражувањето на јавното мислење, објавени денеска. Половина од испитаниците оценуваат дека договорот меѓу лидерите од евро-зоната за излез од фискалната криза, не е позитивен.
XS
SM
MD
LG