Достапни линкови

Ќе продолжиме да вршиме притисок врз Иран, изјави Обама


Американскиот претседател Барак Обама изјави дека Соединетите Држави заедно со другите сојузници ќе продолжат да вршат притисок врз Иран да се откаже од контроверзната нуклеарната програма. Не исклучувам ниедна опција, изјави Обама во интервју за телевизијата Си Би Ес.
XS
SM
MD
LG