Достапни линкови

Бан Ки Мун утре во Киргистан


Генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки Мун, утре ќе престојува во посета на Киргистан, каде што свои бази имаат и Соединетите Држави и Русија, а претседателот Курманбек Бакиев неодамна изјави дека западниот модел на демократија не е соодветен за неговата земја. Бан Ки Мун за време на денешниот престој во Туркменистан повика на подобрување на човековите права, ште е една од главните цели на неговата турнеја низ централно азијските земји.
XS
SM
MD
LG