Достапни линкови

Јапонски новинар киднапиран во Авганистан?


Владата на Јапонија соопшти дека се верува оти исчезнатиот јапонски новинар е киднапирани. Портпаролот на владата потврди дека 40 годишниот новинар Косуке Тсунеока кој бил муслиман, исчезнал во северниот дел на земјата.
XS
SM
MD
LG