Достапни линкови

Иранските власти сметаат дека санкциите против нив не се ефикасни


Иранскиот нуклеарен преговарач Саед Џалили, кој е во посета на Пекинг, изјави дека Кина и Иран се согласиле дека санкциите не се ефикасни. Џалили додаде дека меѓународните санкции нема да го спечат Техеран да ја развива својата нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG