Достапни линкови

Акција против припадници на Ал Каеда во Ирак


Американските и ирачките сили убиле или уапсиле најмалку 6-мина лидери на Ал Каеда, вмешани во насилствата во северен Ирак, соопшти американската армија. Акцијата за нивно апсење била спроведена во минатиот месец.
XS
SM
MD
LG