Достапни линкови

Обама на телефонски разговор со Ху Џинтао за Иран


Американскиот претседател Барак Обама имал телефонски разговор со кинескиот претседател Ху Џинатао за иранската нуклеарна програма, соопшти Белата Куќа. Обама ја нагласил важноста од соработка меѓу Кина и Соединетите Држави за да се принуди Иран да ги почитува меѓународните обврски во врска со нукларните активности. Давјцата лидери разговарале и за важноста од развивање позитивни билатерални односи.

XS
SM
MD
LG