Достапни линкови

Путин на гости кај Чавез


Рускиот премиер Владимир Путин денеска во Каракас треба да се сретне со венецуелскиот претседател Уго Чавез и со боливискиот претседател Ево Моралес. Ова е прва посета на Путин на Венецуела.
Се очекува да бидат потпишани бројни договори со двајцата латиноамерикански претседатели. Се соопштува дека во фокусот на разговорите ќе бидат енергијата, земјоделството и воените прашања.
XS
SM
MD
LG