Достапни линкови

Поскапува нафтата


Цената на суровата нафта на светските берзи расте четврти ден по ред и сега е највисока во последните 18 месеци. Поскапувањето доаѓа, откако последните податоци покажаа дека се зголемува бројот на вработени и има раст на индустриското производство во САД.
XS
SM
MD
LG