Достапни линкови

Израел бомбардираше во Газа


Израел изврши воздушни напади во Појасот Газа, како одговор на ракетен напад во јужен Израел. Се прецизира дека имало шест израелски воздушни ракетни напади. Нема информации за загинати или за потешко повредени.
XS
SM
MD
LG