Достапни линкови

Првоаприлски партиски "несолени" шеги


Со пароли “Стипендии “, “Студенстки домови, “Бесплатни книги, априли-лили“ околу 50 млади од СДСМ денеска пред Владата го искажаа својот револт за ветеното, а не исполнето од Владата. Портпаролот на Владата, Александар Бичиклиски даваше изјава за новинарите пред седиштето на СДСМ, во која, како прво-априлска шега го величаше Бранко Црвенковски, како најчесен политичар. СДСМ со реакција дека наместо да ги решаваат проблемите на граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ и Владата на Груевски се занимаваат со пародии.
XS
SM
MD
LG