Достапни линкови

Кина е за мирољубиво решение на кризата со иранската нуклеарна програма


Кина денеска соопшти дека ќе продолжи да работи врз изнаоѓање мирољубиво решение за контроверзната иранска нукларна програма. Иранскиот преговарач за нуклеарни прашања, Саед Џалили денеска е во Пекинг на разговори со кинеските претставници. Нема детали од разговорите.
XS
SM
MD
LG