Достапни линкови

Медведев во ненадејна посета на ДагестанРускиот претседател Дмитриј Медведев за време на денешната ненајавена посета на Дагестан изјави дека треба да бидат превземени поостри и поефикасни мерки против тероризмот. Тој одржа состанок со претставници на безбедносните служби и со регионални лидери од северен Кавказ. Медведев оцени дека терористичките напади во Москва и во Дагестан се диригирани од ист центар.

XS
SM
MD
LG