Достапни линкови

Нафтата најскапа во изминативе 17 месеци


Цена на нафатата е на највисокото ниво во изминативе 17 месеци, што се должи на зголемувањето на вредноста на еврото спрема американскиот долар. Нафтата што треба да биде испорачана во мај на Њујоршката берза чини над 83 долари за барел. Во меѓувреме, вредноста на еврото порасна и се разменува за долар и 35 центи. Нафатата поскапува кога доларот паѓа поради тоа што таа станува поевтина за оние што купуваат со друга валута.
XS
SM
MD
LG