Достапни линкови

Сменети шест министри во косовската влада


Косовскиот премиер Хашим Тачи соопшти дека извршил реконструкција на Владата во чии рамки разрешил шест министри и именувал нови. Смените се извршени во министерствата за внатрешни работи, државна администрација, земјоделство, култура, правда и за здравство. Тачи соопшти и дека е фомирано ново министерство - за интеграции.
XS
SM
MD
LG