Достапни линкови

Бан Ки Мун во Туркменистан


Генералниот секретар на ООН Бан Ки Мун денеска ќе престојува во Туркменистан со што ќе ја започне посетата на земјите од Централна Азија. Турнејата во регионот ќе биде посветена на промовирање на човековите права, мирот, регионалната соработка и разоружувањето.
XS
SM
MD
LG