Достапни линкови

Клинтон: единство околу разговорите за санкции против Иран


Државниот секретар на САД Хилари Клинтон изјави дека шесте најмоќни држави во светот, вклучувајќи ги и Русија и Кина се единствени во врска со разговорите околу можна нова рунда санкции против Иран околу нуклеарната програма. Клинтон ја даде оваа изјава откако, како што беше соопштено, претставниците на петте земји членки на Советот за Безбедност на ООН, САД, Русија, Франција, Британија и Кина, плус Германија одржале конференциски состанок на кој одржале почетни консултации околу драфтот на новите санкции за Иран.
XS
SM
MD
LG