Достапни линкови

Нелегално прислушување телефонски разговори


Американскиот федерален судија донесе пресуда дека владините истражители нелегално прислушувале телефонски разговори на една исламска добротворна организација и на двајца американски адвокати. Судијата на Окружниот суд во Сан Франциско побарал уште докази за да може да донесе долука за казната. Адвокатите на оштетените барале еден милион долари отштета за секој подносител на тужба.
XS
SM
MD
LG