Достапни линкови

Ракомет: Македонија- Хрватска 21:26


Женската ракометна репрезентација на Македонија синоќа во Скопје загуби од Хрватска со 26:21, во рамките на квалификациите за
Европското првенство што на крајот од годинава ќе се одржи во Данска и Норвешка. Следниот натпревар во групата Македонија ќе го игра повторно со Хрватска, но на гостински терен во Чаковец в сабота. На табелата води Хрватска со 6 бодови пред Македонија со 3, Холандија 1 и Литванија без бодови.
XS
SM
MD
LG