Достапни линкови

Терористите нема да видат страв и паника во Русија.


Рускиот Претседател Дмитриј Медведев изјави дека Русија нема да им дозволи на терористите да видат страв и паника по серијата бомбашки напади во кои загинаа над 50, а беа ранети над 100 луѓе. Премиерот Владимир Путин, пак изјави дека веројатно иста група стои зад нападите во Москва во понеделникот и денеска во Дагестан.
XS
SM
MD
LG