Достапни линкови

Американски радар - авион со 4 член екипаж се урна во Арапско море


Американски радар авион со 4 член екипаж се урна во Арапско море враќајки се од мисија во Авганистан. Американскат 5 флота соопшти дека авионот имал механички проблеми. Тројца членови на екипажот се откриени и се трага по четвртиот.
XS
SM
MD
LG