Достапни линкови

Во Пакистан отворен процесот против 5 Американци за тероризам


Во Пакистан денеска и формално е отворен судски процес против 5 - те Американци, обвинети за заговор за тероризам. Осомничените лица се во затвор од декември минатата година и тие ги отфрлија обвиненијата, велејќи дека сакале да патуваат во хуманитарна мисија во Авганистан.
XS
SM
MD
LG