Достапни линкови

Путин: иста група одговорна за нападите


Рускиот премиер Владимир Путин изјави дека иста група би можело да биде одговорна за бомбашките напади што се случија во Москва и во северно кавказката република Дагестан. Во овие напади загинаа над 50 луѓе, додека стотина други се ранети. Путин ова го изјави по владината седница во Москва одржана по денешните бомбашки напади во Дагестан.
XS
SM
MD
LG