Достапни линкови

Иранскиот „нуклеарен“ преговарач Џалили утре во Пекинг


Иранскиот нуклеарен преговарач Саед Џалили утре ќе ја посети Кина. Посетата доаѓа откако министрите за надворешни работи на Г – 8 повикаа на поголем притисок врз Иран за да се откаже од производството на збогатен ураниум. Американскиот Претседател Барак Обама изрази надеж дека ОН ќе донесат нов пакет санкции спрема Иран во следниве недели.
XS
SM
MD
LG