Достапни линкови

Најмалку 12 загинати, а 20 ранети во две екплозии во Дагестан


Најмалку 10 луѓе загинаа во двете експлозии во рускиот северно кавказки регион Дагестан. Руските новински агенции јавија дека една од експлозиите се случила во градот Кизлијар, во близина на зградата на министерството за внатрешни работи и пред едно училиште. Полицијата се сомнева дека станува збор за самоубиствени напади. Во понеделникот во две експлозии во мосоковското метро загинаа 39 лица.
XS
SM
MD
LG