Достапни линкови

Кабул -првата рунда мировни преговори без успех.


Првата рунда мировни преговори меѓу авганистанскиот Претседател Хамид Карзаи и преставници на главни милитантни фракции заврши во Кабул без успех. Дијалогот со Хезб и Ислами, како што се јавува, сепак ќе продолжи. Во Мај во Кабул ќе биде одржана три дневна мировна конференција во организација на авганистанслата влада.
XS
SM
MD
LG