Достапни линкови

Исчезнатиот ирански нуклеарен научник е во САД?


Според извештајот на Еј Би Си, иранскиот нуклеарен научник кој е исчезнат од Јуни се наоѓа во САД и и помага на ЦИА. Централната разузнавачка агенција одби да го коментира извештајот на американската ТВ станица, според кој Шахрам Амири е дел од долгорочниот план за напуштање на Иран и населување во Соединетите Држави. Според Еј Би Си Амири им помогнал на американските разузнавачи околу иранската нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG