Достапни линкови

Деветмина загинати во две експлозии во Дагестан


Руските новински агенции известуваат дека во денешните две експлозии во градот Кизлијар во рускиот северно кавказки регион Дагестан, загинале најмалку девет луѓе. Агенциите прецизираат дека експлозиите се случиле во близина на зградата на министерството за внатрешни работи и пред едно училиште. Полицијата се сомнева дека станува збор за самоубиствени напади.
XS
SM
MD
LG