Достапни линкови

Обама ја потпиша и втората верзија на законот за здравствени реформи


Американскиот претседател Барак Обама денеска ја потпиша и втората верзија од законот за здравствени реформи на свечена церемонија во Северна Вирџинија. Во својот говор Обама истакна дека овој закон е важна пресвртница во американското законодавство . Со овој закон дополнителни 32 милиона Американци ќе добијат здравствено осигурување. Законот во Конгесот е донесен без ниеден глас на Републикаците.

XS
SM
MD
LG