Достапни линкови

Државната руската телевизија ги пропушти бомбашките напади?


Руските медиуми денеска ја критикуваа државната телевизија за, како што велат, нејзиниот колеблив пристап во информирањето за вчерашните бомбашки напади во метро станиците во Москва. Руските медиуми коментираат дека по еден час од настанот државната телевизија одвај објавила неколку инфорамции за настанот, додека на другите новински агенции, радио станици и телевизии на секои 20 минути објавувале нови вести.

XS
SM
MD
LG