Достапни линкови

Пребарувањето со Гугл во Кина е делумно блокирано


Интернет компанијата Гугл денеска соопшти дека неговите услуги во Кина се делумно блокирани, а пребарувањето на страниците на кинески јазик не е стабилно. Пречките во пребарувањето настанаа откако Гугл го затвори кинескиот портал и го пренасочи пребарувањето на кинески јазик кон сајт во Хонг Конг. Гугл пред една недела најави дека ќе ги затвори своите страни за пребарување поради загриженост од цензура.
XS
SM
MD
LG