Достапни линкови

Мајк Мулен го посети Марџах


Американскиот адмирал Мајк Мулен денеска ја посети областа Марџах каде се одвиваше воената операција на американско- авганситанските трупи против Талибанците. За време на неговат апосета Мулен присуствуваше на пеменски состанок на кој старешнити ги искажаа своите барања, асфалтирани патишта, училишта и болници. Посетата на Мулен следува по ненајавената посета на Авганситан од американскиот претседател Барак Обама.
XS
SM
MD
LG