Достапни линкови

Груевски:Фокусирани сме на изнаоѓање решение за името


Сега сме доста фокусирани на изнаоѓање решение за името за да издејствуваме и деблокада и за време на шпанското претседателство со ЕУ Македонија да добие датумот за преговори.Ова го изјави денеска премиерот Никола Груевски, коментирајќи го оптимизмот на еврокомесарот за проширување Штефан Филе, кој во интервју за „Дојче веле“ рече дека е можно за време на претседавањето на Шпанија со ЕУ да се реши спорот за името.

XS
SM
MD
LG