Достапни линкови

Избори во Грузија на 30-ти мај


Грузискиот претседател Михаил Сакашвили денеска потпиша декрет со кој локалните избори ќе се одржат на 30 мај. На локалните избори треба да се изберат претставници на 64 општини. Новинските агенциите известуваат дека овие избори се тест за рејтингот на претседателот Сакашвили.
XS
SM
MD
LG