Достапни линкови

Унгарскиот министер за надворешни работи ќе ја посети Македонија


Унгарскиот министер за надворешни работи, Петер Балаш утре ќе ја посети Македонија, соопшти македонското министертво за надворешни работи. Во соопштението е наведено дека Балаш утре ќе се сретне со претседателот Ѓорѓи Иванов и со високи претставници на Владата.
XS
SM
MD
LG