Достапни линкови

Косовската гранична полиција ќе патролира на границата со Македонија


КФОР ја предаде одговорноста за контролата на косовската граница со Македонија на граничната косовска полиција, пренесуваат приштинските медиуми. Се очекува нареден чекор да биде синхронизација на работата на косовската и македонската гранична полиција.
XS
SM
MD
LG