Достапни линкови

Груевски изрази сочуство за терористичките напади во Москва


Македонскиот премиер Никола Груевски испрати писмо во кое изрази сочуство до неговиот руски колга Владимир Путин за жртвите од вчерашните терористички напади во метро станици во Москва.Во писмото се наведува дека Груевски го осудува подмолниот и вандалскиот чин.
XS
SM
MD
LG