Достапни линкови

Мајк Мулен во обиколка на Хелманд


Американскиот адмирал Мајк Мулен денеска престојувал во јужен Авганистан во обиколка на сојузничките операции против талибанците, соопшти НАТО. Портпарол на Алијанската прецизира дека Мулен го посетил Марџах, местото кое беше во фокусот на битката против талибанските бунтовници во провинцијата Хелманд.
XS
SM
MD
LG