Достапни линкови

Германско - турски бизнис форум во Истанбул


Германската канцеларка Ангела Меркел, која е во посета на Турција, денеска во Истанбул ја посети црквата Света Софија. Меркел потоа со турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган ќе присуствува на форумот меѓу турски и германски бизнисмени. Вчера во Анкара, германската канцеларка изјави дека доколку Турција сака напредок во преговорите со Европската Унија, мора да ги отвори своите пристаништа и аеродроми за грчкиот дел на Кипар.
XS
SM
MD
LG