Достапни линкови

Српскиот парламент за осуда на злосторствата во Сребреница


Во Собранието на Србија денеска ќе се расправа за предлог декларацијата за осуда на злосторствата во Сребреница. Предлог декларацијата ја поднесоа 114 пратеници, а во неа најостро се осудува злосторството врз бошњаците во Сребреница и се изразува сочувство и извинување до семејствата порадо тоа што не е превземено се за да биде спречена трагедијата.
XS
SM
MD
LG