Достапни линкови

Турнеја на Бан Ки Мун во централна Азија


Генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки Мун од утре е во официјална посета на земјите од централна Азија. Прва негова дестинација ќе биде Туркменистан, каде што ќе се сретне со високи владини службеници и ќе го посети регионалниот центар за превентивна дипломатија на Обединетите Нации. По посетата на Туркменистан, првиот човек на Обединетите Нации ќе отпатува во Киргистан.
XS
SM
MD
LG