Достапни линкови

Израелско- пакистански политички препукувања


Израелскиот министер за надворешни работи, Авигор Либерман денеска изјави дека палестинскиот претседател Махмуд Абас минатата година барал од Израел помош да го собори Хамас во појасот Газа а сега го обвинува Израел за воени злосторства.Советникот на Абас ги демантираше израелските обвинувања, тврдејќи дека Либерман сака да ги продлабочи несогласувањата и да го закочи отпочнувањето на мировни преговори.
XS
SM
MD
LG