Достапни линкови

Иванов изрази сочуство за настраданите во Русија


Македонскиот претседател Ѓорѓи Иванов испрати телеграма со сочуство до неговиот руски колега Дмитри Медведев по повод терористичките напади во метрото во Москва. Иванов ги осудува, како што вели во телеграмата злосторничките и кукавичките напади во кои најмногу страдаат недолжни луѓе.
XS
SM
MD
LG