Достапни линкови

Српското Собрание утре ќе гласа за резолуцијата за Сребреница


Претседателката на српското Собрание, Славица Ѓукиќ Дејановиќ најави дека утре на дневен ред ќе биде предлогот декаларација за осуда на злосторството во Сребреница. Декарацијата е предложена од 114 пратеници.
XS
SM
MD
LG