Достапни линкови

САД и ЕУ ги осудија терористичките напади


Европскатa Унија и Соединетиете Американски Држави ги осудуваат самоубиствените бомбашки напади во рускотото метро. Американскиот претседател Барак Обама изрази сочуство за загубата на човечките животи.Тој изјави дека американскиот народ е солидарен со рускиот и заедно ќе се спротивстават на естремистичкото насилство и терористичките напади. Претседателот на Европската Комисија Жозе Мануел Баросо изјави дека ЕУ заедно со Русија ќе се спротивстви на против секој обид за ваков тероризам.
XS
SM
MD
LG