Достапни линкови

Албански студенти запалиле грчко знаме


Албански студенти го запалија грчкоото знаме во северниот албански град Скадар во знак на протест против антиалбанските скандирања на грчките војници.Студентите најавија дека ќе протестираат и пред грчата амбасада во Тирана , пренесува новинската агенција МИА.
XS
SM
MD
LG