Достапни линкови

Кај Чашка се лизнал вагон, немало повредени


Патнички воз кој сообраќал на релацијата Скопје, Битола синоќа се лизнал од шините кај општина Чашка. Во несреќата, како што соопштуваат од Министерството за транспорт и врски, немало повредени патници. Причина за несреќата, како што е наведено во соопштението, бил технички дефект на осовината од еден од вагоните. По интервенцијата на екипите на МЖ, возот го продолжил патувањето до Битола.
XS
SM
MD
LG